Na bijna een jaar waarin de beurskoers bijna dagelijks verder zakte, is er deze maand sprake van een ommekeer. De koers ging al een paar dagen omhoog en maakte gisteren een serieuze sprong nadat de kwartaalcijfers van EssilorLuxottica gepubliceerd waren. Die zagen er dan ook weer goed uit. Het concern boekte in de derde kwartaal 9% meer omzet. Bij gelijkblijvende wisselkoersen zou dat 7,2% geweest zijn.
De Professional Solutions divisie (zeg maar de groothandel) pluste wereldwijd met 5,3% (3,4 bij gelijk gebleven wisselkoersen). In Europa en het Midden-Oosten (EMEA regio) noteerde deze divisie een lichte groei. De situatie in het Midden-Oosten is daar mede debet aan.
De Direct to Consumer divisie (zeg maar de eigen winkels en websites) pluste wereldwijd 12,3% (10,6 bij gelijk gebleven wisselkoersen). Die plus was mede een gevolg van de groei in het aantal eigen winkels. Dat waren er eind vorig jaar 13.684 en eind september van dit jaar 15.695. Daarbij gaat het vooral om winkels in Azië waar er 1.950 winkels bijkwamen. Dat werelddeel deed het dit kwartaal dan ook bovengemiddeld goed. In Europa en het Midden-Oosten nam het aantal winkels juist een beetje af tot eind september in totaal 5.987 winkels. Ook like-for-like deden de winkels het trouwens goed met een plus van 6,8%. Dat is direct een mooie benchmark voor andere opticiens.
All in all waren de eigen winkels en websites in de eerste negen maanden van dit jaar goed voor ruim 54% van de totale omzet.
Voor het eerst toonde het kwartaalrapport ook de ontwikkeling van de omzet in de traditionele categorieën die EssilorLuxottica omschrijft als Eyecare en Medtech en in die in Wearables (AI brillen en Nuance Audio).
De omzet in Wearables was in 2024 370 miljoen euro, in 2025 bijna 1,8 miljard euro en tot nu toe in de eerste negen maanden van dit jaar 1.261 miljoen euro. Het zal niet gemakkelijk zijn om in deze categorie de omzet van vorig jaar te evenaren of te overtreffen omdat er toen in het vierde kwartaal massaal werd ingekocht waardoor de omzet in Wearables in Q4 alleen al op bijna 1,1 miljard uitkwam.
Zoals gezegd, voor het eerst in bijna een jaar tijd reageerden beleggers positief. Misschien ook omdat het gedoe rondom Leonardo Maria del Vecchio en Delfin in het voordeel van het EssilorLuxottica management beslecht lijkt nu de erfgenaam van een deel van de Del Vecchio miljarden zichzelf in een podcast in Italië bepaald geen goede dienst bewezen heeft.
De koers steeg gisteren alleen al met meer dan 15%.











