Kennis van mode, design, lifestyle, merkbeleving en storytelling moet naar hetzelfde niveau als die van de oogzorg

maart 25, 2026

Post image for Kennis van mode, design, lifestyle, merkbeleving en storytelling moet naar hetzelfde niveau als die van de oogzorg

Optiek bestaat voor zo’n 75% uit (oog)zorg. Denk aan alles wat er in de onderzoeks- en meetruimtes gebeurt maar ook aan brillenglazen en contactlenzen. Als specialisten weten opticiens, contactlensspecialisten en optometristen daar alles van en ze houden die kennis op peil op congressen, workshops en andere bijscholingsbijeenkomsten. Recent bijvoorbeeld nog op het NCC dat massaal bezocht werd.

Kennis van mode, design, lifestyle, merkbeleving en storytelling blijft achter

De kennis van mode, design, lifestyle, merkbeleving en storytelling blijft daarbij ver achter. In de opleiding is dat deel van het vak nog altijd een ondergeschoven kindje en van bijscholingen is niet of nauwelijks sprake. Ik vraag opticiens vaak of ze de grote internationale modeshows van de bekende modehuizen kijken. Of op de hoogte zijn van ander actueel nieuws rondom de merken die ze verkopen. Het antwoord is vrijwel altijd nee en illustreert bovenstaande.

Dat zie je terug op websites en sociale media

Je ziet dat gebrek aan kennis nadrukkelijk terug in de communicatie op bijvoorbeeld websites en sociale media. Die is over het algemeen super oppervlakkig en komt meestal niet verder dan ‘dit is een mooie bril of zonnebril’. Een beetje karig voor producten waar we de hoofdprijs voor vragen. (Let wel, ook 300 euro reken ik tot de hoofdprijs. Hoe vaak koop je zelf schoenen van 300 euro?).   

Niet gek want niet in ons DNA

Verwonderlijk is het allemaal niet want mode, design, lifestyle, merkbeleving en storytelling zitten van nature niet in ons DNA. Toch is het belangrijk dat we eraan werken want ze spelen een steeds crucialere rol in de keuze van de consument. Waar de oudere babyboomers van nu oogzorg misschien nog het belangrijkst vinden, wil de GEN Z generatie van straks goede oogzorg in combinatie met een bril of zonnebril die bij hun lifestyle past. Of dat nu een luxe modemerk, een designlabel, een eco-friendly geproduceerde (zonne)bril of een naamloos goed gemaakt product is. Dankzij sociale media zijn ze veel beter geïnformeerd en verwachten ze dat ook in de winkels. Dat vraagt nieuwe vaardigheden van opticiens en medewerkers, zeker in het hoogste segment van de markt.

De reacties op de drukbezochte workshops op de Day(s) at the Beach van vorig en dit jaar waarin het nadrukkelijk over die onderwerpen ging, laten gelukkig zien dat de interesse er is.

Hoog tijd voor bijscholing op het gebied van mode, merkbeleving en storytelling

Bouwend op die interesse werken we nu aan een Masterclass Mode, Design, Lifestyle, Merkbeleving en Storytelling waarin we in een paar sessies dieper ingaan op alles in en om de winkel dat niet met oogzorg te maken heeft. Geen droge theoretische kost maar praktische sessies waarin je daadwerkelijk iets leert dat je direct kunt gebruiken. Van kennis tot inkoop/verkoop tot communicatie.

Hebben jij of een van je medewerkers interesse in zo’n Masterclass, laat het ons dan vast even vrijblijvend weten met een mailtje aan notjustvision@gmail.com. Dan houden we je vanaf nu op de hoogte van de ontwikkelingen.

Liever een tailormade masterclass exclusief voor je eigen team of voor bijvoorbeeld een groep bevriende opticiens of collega’s waarmee je vaker samenwerkt? Dat kan natuurlijk ook. Laat het ons weten!      

Be Sociable, Share!

Previous post:

Next post: