Een kleine drie jaar geleden verkocht Rodenstock haar brillendivisie aan De Rigo Vision. Die Italiaanse brillenmakers speelden ooit ook in Nederland en België een rol van betekenis maar hadden hun positie in de loop der jaren zien afkalven. Op het moment van de overname verkochten ze, ondanks een sterk en mooi portfolio met verschillende topmerken, in de Benelux nauwelijks nog iets. Rodenstock daarentegen was juist heel succesvol met vooral Porsche Design.

Bouwend op dat succes begon het nieuwe team 2,5 jaar geleden aan een missie. Na een flinke zoektocht werd een prachtige showroom in het pittoreske Naarden-Vesting gevonden. Niet alleen die showroom maar ook het dorp zelf met de vestingwerken, de haven, de interieurzaak van Jan des Bouvrie en veel bekende horeca bleek een goede zet. Meer dan 175 opticiens kwamen de afgelopen 2,5 jaar naar Naarden-Vesting om in te kopen en zich te laten inspireren.

Er werden naast Porsche Design voor de Benelux nieuwe merken zoals Chopard, Police, Zadig & Voltaire en anderen geïntroduceerd en er werd, net als voorheen bij Rodenstock, fors geïnvesteerd in consumentenmarketing.
Recent was er zelfs reden voor een feestje toen met Studio ONO de 1000ste klant in de Benelux verwelkomd werd.

Volgens Rick Hogendoorn en zijn team is het allemaal nog maar het begin. Er zijn nog plannen genoeg. Inspiratie, beleving en actieve ondersteuning van de winkels staan daarin centraal.
Dat bleek onlangs maar weer met de introductie van de Mulberry collectie. Daarvoor werd voor iedere klant een tailormade communicatieplan uitgewerkt.

Inmiddels staan er voor verschillende merken alweer nieuwe activiteiten klaar. Zo wordt er straks samengewerkt met de Chopard winkel in de P.C. Hooftstraat in Amsterdam en komt er een groot Porsche Design event in de mooiste Porsche showroom van Nederland.










