Niemand minder dan de President van Frankrijk zelf opende deze week een gloednieuw state-of-the-art productie laboratorium van EssilorLuxottica in de buurt van Parijs. Op deze nieuwe locatie, door EssilorLuxottica Labex genoemd, kunnen 20.000 glazen per dag geproduceerd worden. Daarvoor beschikt deze fabriek over 104 van de allernieuwste machines die door 300 hoogopgeleide werknemers bediend worden. Vanzelfsprekend is zo veel als mogelijk geautomatiseerd en wordt er maximaal gebruik gemaakt van AI. De locatie voldoet aan de meest strikte eisen voor duurzaamheid en garandeert de werknemers optimale werkomstandigheden.

Labex werkt volledig op hernieuwbare energie, en produceert nul CO2. Per geproduceerd glas wordt 64% minder energie en 55% minder water gebruikt. Door efficiënt gebruik van de blanks wordt 46% minder afval geproduceerd en 95% van dat afval wordt hergebruikt.

Kortom, een prachtig innovatief project waarvoor Macron zijn drukke agenda wel even wilde aanpassen want dit is het soort industrie waar Frankrijk blij van wordt en waarvan het graag meer wil ontwikkelen. EssilorLuxottica met de sterke Franse roots is daarin dan natuurlijk een prima partner.












